5 sposobów na tworzenie pozytywnego środowiska pracy

5 sposobów na stworzenie pozytywnego środowiska pracy

Aby w pełni wykorzystać pracowników, musisz stworzyć pozytywne środowisko pracy dla całego zespołu. Kiedy ludzie czują się zachęcani, akceptowani i szczęśliwi, stają się bardziej zmotywowani i osiągają lepsze wyniki. Czy to nie jest dobra formuła?

Tak, zajmuje to trochę czasu, ale proces tworzenia radosnego miejsca pracy nadaje sens Twojej pracy i powoduje dedykowane występy. Dodatkowo, menedżerowie są odpowiedzialni za pielęgnowanie swojego zespołu, a nie tylko przynosząc świetne wyniki projektu bez względu na koszty. Wszyscy na pokład?

Oto pięć wskazówek, które pomogą stworzyć pozytywne środowisko dla Twojego zespołu:

1. Zaangażuj się w sensowne (osobiste) okno dialogowe

Kiedy starasz się połączyć z członkami swojego zespołu osobiście i indywidualnie, ustalasz pozycję opiekuńczą, która motywuje ludzi na różne sposoby. Przesyłanie krótkich wiadomości w wiadomościach e-mail jest bardzo łatwe, a następnie możesz polegać na tych niewielkich giełdach w przypadku większości wiadomości. Możesz też skoncentrować się na tym, co trzeba zrobić, a następnie zapomnieć o oddechu, rozejrzeć się i poznać swoich pracowników. Nie wpadnij w tę rutynę. Zamiast tego zapytaj członków swojego zespołu o ich bezpośrednie cele i zainteresowania projektowe, a także cele zawodowe.

Pamiętaj też: Wszyscy jesteśmy ludźmi, a większość ludzi dobrze reaguje na prawdziwą komunikację „człowiek-osoba”, która mówi „jesteś ważna”.

2. Pokaż swoje uznanie

Pokaż swoje uznanie

Jedną z największych skarg ze strony pracowników jest to, że nie czują się doceniani. Druga osoba daje nam „dobrą pracę” lub „zmieniłaś ten projekt”, czujemy, że mamy znaczenie w sposób, który nadaje naszej pracy sens. Jeśli nie jesteś tak skłonny do rozdawania ustnych złotych gwiazd, łatwo jest zacząć od prostego „dziękuję”.

Następnym krokiem jest znaczące uznanie. Przewiąż piątki i „ładne prace”, przedstawiając bardziej szczegółowy obraz za potwierdzeniem. W ten sposób Twoi pracownicy mogą zrozumieć, co robią dobrze i robić więcej. Ponadto szczegółowe pochwały pokazują, że zwracasz uwagę i nie rzucasz pustych fraz. Kiedy ludzie mają wrażenie, że wykonują dobrą robotę, chcą się jeszcze bardziej przydać.

3. Słuchaj pomysłów wszystkich

Twój cały zespół ma świetne pomysły. Są w okopach przez cały dzień, wnosząc własne doświadczenia i perspektywy do tej części projektu, na której się koncentrują. Na przykład, jeśli istnieje sposób na zwiększenie wydajności arkuszy kalkulacyjnych lub na bardziej wydajne połączenia, członkowie zespołu wiedzą, jak to zrobić. Kuszące jest trzymać się protokołu, ponieważ wiesz, że działa dobrze. Ale w dzisiejszych czasach świat porusza się tak szybko, że nikt nie może pozwolić sobie na zbyt długie utrzymywanie status quo. Zamiast tego spraw, aby zasady były zgodne z nowymi pomysłami (możesz również zaplanować odpowiednie okresy czasu), a to powie wszystkim, że są cenną częścią zespołu. Daj dobre pomysły; nigdy nie wiesz, co może się wydarzyć – poza tym, że zespół jest bardziej zainwestowany w swoją pracę i wynik projektu, na początek.

Słuchaj pomysłów wszystkich

4. Zaufaj członkom zespołu

Jest to trudniejsza zasada, aby ćwiczyć dla niektórych bardziej niż innych. Więc spróbuj zrezygnować z założenia, że ​​twój zespół składa się z dorosłych, odpowiedzialnych, kompetentnych pracowników, którzy nie muszą być traktowani jak dzieci. (W końcu ludzie zachowują się tak, jak są traktowani.) W terminach akcji oznacza to, że kiedy delegujesz, naprawdę puść i pozwól osobie stać się właścicielem zadania, które mu dałeś. Możesz także komunikować zaufanie, prosząc członków zespołu o podjęcie decyzji dotyczących ich części projektu, takich jak:

  • Sugerowanie, kiedy i czy powinny się odbywać spotkania
  • Przewidywanie blokad drogowych i przekazywanie ich grupie

Zakładając, że Twój zespół chce najlepszego dla projektu. A jeśli wyczujecie początki jakiegoś negatywnego juju, zaproście dyskusje o polityce biura; zobacz, co większość uważa.

5. Bądź spontaniczny i baw się dobrze

Każdy chce się dobrze bawić w pracy – chociaż wszyscy definiują „zabawę” trochę inaczej, dla niektórych może to być kawa podczas słuchania muzyki jazzowej, dla innych sprawdzanie najnowszych bonusów dla kasyn (odwiedzic strone internetowa, jeśli to też jest twój rodzaj zabawy).

Jeśli jednak uda ci się zachować cztery poprzednie wskazówki w działaniu, zabawa – lub poczucie przyjemności i bycie sobą w pracy – staje się bardziej naturalną częścią pracy każdego. Zdarza się, gdy ludzie czują się dobrze połączeni z zespołem, w którym istnieje wzajemny szacunek, otwarta komunikacja, akceptacja tego, kim są ludzie i wszyscy współpracują i pracują nad tym samym celem. Gdy zespoły pracują dobrze razem, łatwiej jest spontanicznie i dobrze się bawić – czy to w piątek w ostatniej chwili po premierze projektu, czy też po krótkiej przerwie popołudnia opowiadać historie i śmiać się z tematów które nie mają nic wspólnego z pracą.

Czasami wszyscy potrzebujemy przerwy od powagi biznesu.

Pamiętaj – niezależnie od tego, czy jesteś liderem zespołu czy członkiem zespołu, wszyscy odgrywają rolę w przyczynianiu się do twojego środowiska pracy.

Leave a Reply:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *